Design a site like this with WordPress.com
Get started

Darwin’in doğum günü yaklaşırken…

12 Şubat Darwin’in 200. doğumgünü, bu yüzden dünyanın dört bir yanında ve Blogosfer’de evrimcilerin aktivitesi arttı. Biz de sitenin yeni bölümleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu sırada ilginizi çekeceğini düşündüğümüz birkaç bağlantı koyalım dedik.

Önceki yazılardan birinde bahsettiğimiz “Evrimsel Mücevherler” dizisinin Türkçe çevirisini Evrim Olgusu blogunda okuyabilirsiniz.

Müspet İlimler Kumpanyası da evrim kuramının diğer babası, Alfred Russel Wallace’a selam ediyor.

Aynı zamanda Edge sitesinde bilim ile dini inancın birbiriyle uyumlu olup olmadığı konusunda ilginç bir tartışma dönmekte. Tartışma, inançlı birer Hristiyan olan Ken Miller (bir evrimsel biyolog) ve Karl Giberson’un (din ve bilim arasındaki ilişki üzerine çalışan bir fizikçi) bu konudaki kitaplarının eleştirisini yazan Jerry Coyne’ın bilimle dinin (en azından pratikte) uzlaşmasının mümkün olmadığını iddia etmesiyle başlamış. Tartışmada her iki tarafı da savunanlar var, bu da herhalde sorunun yanıtının çok da açık olmadığını gösteriyor.

Yakında görüşmek üzere!

Yazan: Erol Akçay

One thought on “Darwin’in doğum günü yaklaşırken…

  1. SİTENİZİ ÇOK BEĞENDİM BÖYLE BİLİMSEL BİR ÇALIŞMAYA VERDİĞİNİZ EMEĞİ ÇOK ÖNEMSİYORUM.SİTENİZİN LİNKİNİ TÜM ARKADAŞLARIMA İLETTİM.UMARIM BU SİTE YOBAZLIĞIN ERİMESİNE VE YOK OLMASINA İNSANLARI BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIRIR.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: