Design a site like this with WordPress.com
Get started

Evrimi Anlamak Yeni Bölümler: Türler Nereden Geldi?

Günümüzde tüm ekosistemler, farklı derecelerde insan kaynaklı tehditlerin altındadır. Ekosistemler üzerindeki insan baskısı uluslararası düzeyde çevre korumayla ilgili uluslararası düzeyde bir kaygı oluşturmaktadır ve bu kaygı genelde yağmur ormanları ve mercanlar gibi tropikal sistemlerde yoğunlaşmıştır.

Biyoçeşitlilik ile ilgili kaygılar ve biyoçeşitliliğin korunması çalışmaları neden ılıman bölgelerde ya da kutup bölgelerinde değil de tropik bölgelerde yoğunlaşmıştır? Tropik bölgeleri diğer bölgelerden daha önemli kılan etmenler nelerdir? Bütün bu soruların cevabını David Jablonski, Kaustuv Roy ve James Valentine adlı bilim insanları 2006’da yaptıkları çalışmalarıyla gösterdi. Nasıl bir yöntem izledikleri ve ne gibi sonuçlara ulaştıklarına bakmak için sizi yeni bölümümüzü okumaya davet ediyoruz. Okumak için  tıklayınız.

Küçük bir hatırlatma: Yeni yayınlanan bölümlerden haberdar olmak için Evrimi Anlamak facebook ve twitter sayfalarımızdan bizi takip edebilirsiniz.  Ayrıca yeni bölümlerin listesine bu sayfadan da ulaşabilirsiniz. Önerileriniz, sorularınız veya bize katkı koyabileceğiniz konular hakkında blogdaki “hakkımızda” sayfasındaki e-posta adresinden bizlerle bağlantıya geçebilir veya bu yazıya yorum yazarak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Evrim Çalışkanları

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: