Design a site like this with WordPress.com
Get started

Evrimi Anlamak Yeni Bölümler: Farklı renkte bir balık

Küçük ve renkli bir akvaryum balığı olan zebrabalığının  mutantı olan “altın” balıktan yola çıkarak insanlarda koyu ve açık renk deri oluşumundan sorumlu olan gen hakkında bir şey söylemek nasıl mümkün olabilir?

Bu yeni bölümde 2005 yılının Aralık ayında Penn State Üniversitesi mensuplarından Keith Cheng’in yönettiği bir kanser araştırma grubunun, mutant “altın” zebrabalığı çalışmalarının nasıl olup da beklenmeyen bir yöne kaydığını ve zebrabalığından yola çıkan bilim insanlarının pigmentlenme geninin evrimsel tarihine dair söylediklerine dair bilgiler bulabilirsiniz. Okumak için tıklayınız.

Küçük bir hatırlatma: Yeni yayınlanan bölümlerden haberdar olmak için Evrimi Anlamak facebook ve twitter sayfalarımızdan bizi takip edebilirsiniz.  Ayrıca yeni bölümlerin listesine bu sayfadan da ulaşabilirsiniz. Önerileriniz, sorularınız veya bize katkı koyabileceğiniz konular hakkında blogdaki “hakkımızda” sayfasındaki e-posta adresinden bizlerle bağlantıya geçebilir veya bu yazıya yorum yazarak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Evrim Çalışkanları

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: